راهنمای خرید مانتوپیوسته انتخاب مانتو مناسب برای مناسبت های مختلف و متناسب با فیزیک هر شخص به معیارهای مختلفی بستگی دارد . در این مقاله ما سعی می کنیم به شما مهمترین نکات را برای خرید مانتو مناسب با ویژگی خودتان را ارائه دهیم . پس با ما همراه باشید .

مانتو مناسب برای افراد قد بلند

اگر شما هم  از قد نسبتا بلندی برخوردارید و تمایل دارید بلندتر از آنچه هستید به نظر بیایید بهتر است برای خرید مانتو سراغ آن دسته از مانتوهایی بروید که از بالا تا پایین تک رنگ باشند . چون این امر باعث ایجاد نوعی هماهنگی و یکدستی خواهد شد و در نتیجه شما را بلندتر نشان خواهد داد . اما اگر به هر دلیلی می خواهید کوتاهتر از آن چه که هستید به نظر برسید ، باید هنگام انتخاب رنگ مانتو و شلوار دقت کنید . زیرا باید به نوعی تضاد رنگی ایجاد کنید تا اندام شما به دو بخش تقسیم شود . بهتر است بدانید مانتوهای خیلی کوتاه نیز پاها را بلندتر از حد معمول نشان خواهد داد . مانتوهای کمردار نیز به خاطر ایجاد خطای دید بدن شما را به دو قسمت تقسیم می کند و آن را خوش فرم تر نشان خواهد داد .

مانتو مناسب برای افراد قد کوتاه

اولین نکته ای که باید در مورد خرید مانتو بدانید این است که شما مانند قد بلندها از این آزادی برخوردار نیستید که لباس های گشاد انتخاب کنید و باید در انتخاب سایز مانتوی خود دقت کنید . در درجه دوم بهتر است سراغ مانتوهای خیلی بلند نیز نروید زیرا شما را کوتاه تر از حد معمول نشان می دهد . همچنین مانتوهای چروک دار و مانتو دامن های کلوش نیز اصلا گزینه خوبی برای شما نیستند . در عوض پیشنهاد ما این است که سراغ مانتوهایی بروید که قدشان تا زانوی شما باشد . برای انتخاب طرح و رنگ نیز باید بدانید که ایده آل ترین گزینه برای شما مانتوهای راه راه عمودی است . زیرا از لحاظ بصری شما را بلندتر نشان می دهند .

مانتو شلوار میکرو - راهنمای خرید مانتومانتو پانچ ترکیبی

خرید مانتو مناسب برای افراد چاق و درشت اندام

شما برای پیدا کردن مانتویی که اندام شما را خوش فرم و زیبا نشان دهد ، کار سختی پیش رو خواهید داشت . به عنوان اولین قدم باید بدانید که پوشیدن مانتویی که راه راه افقی دارد اصلا کار درستی نیست زیرا باعث چاق تر دیده شدن شما می شود . همچنین مانتوهای کشی ، استرچ دار، مانتوهای خیلی کوتاه ، مانتوهای کمردار نیز برای شما مناسب نیست . در کل باید سراغ مانتوهایی با سایز دقیق و درست بروید . یعنی نه گشاد باشد و نه تنگ .

مانتو مناسب برای افراد لاغر

یک خبر خوب برای خانم های با این ویژگی داریم . باید بگوییم شما خوش شانس تر از بقیه در خرید مانتو هستید زیرا آزادی بیشتری در انتخاب رنگ و مدل مانتوی خود دارید . اگر می خواهید اندامتان کمی چاق تر و درشت تر نشان داده شود ، بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید . شما مانند خانم های درشت اندام ، نباید سراغ مانتوهای تنگ یا گشاد بروید زیرا اندامتان را از فرم زیبای خود دور خواهد کرد . و در نهایت اگر میخواهید کمی از لاغری اندام خود بکاهید ، می توانید سراغ مانتوهایی با طرح راه راه افقی بروید .

مانتو آستین گره ایمانتو آلما ژیله شیطونی - راهنمای خرید مانتو

انخاب مانتو بر اساس رنگ پوست

همگی می دانیم که امروزه رنگ ها نقش زیادی مخصوصا در طراحی لباس و فشن دارند پس برای انتخاب مانتو بر اساس رنگ پوست و هماهنگی آن با رنگ مانتو چه نکاتی را باید رعایت کنید ؟ باید برای جواب دادن به این سوال سراغ طیف رنگ های روشن و تیره پوست برویم . در ادامه با ما همراه باشید .

خرید مانتو برای پوست های تیره

بهتر است افراد دارای پوست تیره نگاهشان یبشتر به سمت مانتوهایی با رنگ های روشن نظیر صورتی ، سفید ، گلبهی ، خاکی و آبی روشن باشد .این افراد می بایستی از رنگ هایی مثل مشکی ، سرمه ای ، زرشکی که جزو طیف های تیره محسوب می شوند خودداری کنند . اما همانطور که می دانید رنگ مشکی و سرمه ای در مانتوهای اداری و رسمی کاربرد بسیاری دارد و نوعی رنگ رسمی به حساب می آید اما بهتر است استفاده از آنها را به حداقل برسانید .

وست دو تیکه کیویمانتو دو تیکه بابوس

خرید مانتو برای پوست های روشن

انتخاب رنگ مناسب مانتو برای این دسته از افراد درست عکس افراد دارای پوست تیره می باشد . به عنوان مثال رنگ هایی همچون قهوه ای ، بژ، آبی سیر گزینه های خوبی هستند اما رنگ های قرمز، صورتی و ارغوانی انتخاب خوبی برای این دسته از افراد نیستند . در کل نباید از رنگ های گرم در هنگام انتخاب مانتو استفاده کنند .

خرید مانتو برای پوست های معمولی

افرادی که رنگ پوستشان نه تیره است نه روشن ، می‌ توانند تقریبا از هر رنگ لباسی استفاده کنند . از آنجاییکه هر دو رنگ روشن و تیره می ‌تواند با اینگونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد ، بنابراین از هر دو طیف رنگی می ‌توان استفاده نمود . اما بهتر است تا بالاپوشتان را هماهنگ با رنگ چشمتان انتخاب کنید.  تنها رنگهایی که در این گروه اصلا نباید بکاربرد ، رنگهای نزدیک به رنگ پوست است . برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است ، از پوشیدن لباسهای زیتونی یا قهوه‌ای خودداری کنید .

مانتو ابر و بادی - راهنمای خرید مانتومانتو عبایی پلاس سایز

مانتو اداری و رسمی جدید 1400

قطعا خرید مانتو اداری و ویژگی های مانتوهای اداری و رسمی با سایر مانتوهای زنانه تفاوت های زیادی دارد که در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد . همانطور که می دانید در بسیاری از شرکت ها و اداره ها برای هماهنگی بیشتر لباس کارمندان از یک لباس اداری و ست برای آقایان و خانم های آنجا استفاده می شود که این امر به لباس فرم معروف شده است . برای شیک پوشی در محیط کار نیاز نیست که لزوما از پارچه و مانتوهای گران قیمت استفاده کنید و می توانید با رعایت کردن یک سری نکات به سادگی استایل کاری خود را شیک تر کنید . همانطور که در بالاتر اشاره کردیم اکثر مانتوهای اداری از رنگ های تیره نظیر مشکی و سرمه ای تشکیل شده است که در واقع یک نوع استاندارد جهانی برای مانتوهای رسمی می باشد .

بهترین انتخاب برای پارچه مانتو شلوار اداری چیست ؟

بهترین پارچه برای خرید مانتو های اداری پارچه نخی می باشد . دلایل این انتخاب هم ساده است : اولین این که علاوه بر سبک بودن باعث تهویه هوای مناسب و جلوگیری از تعریق در زمان کار طولانی می شود . دومین دلیل هم خاصیت کشسانی این پارچه است که باعث می شود هنگام کار کردن راحتی بیشتری به کارمند شما بدهد .

سعی کنید برای انتخاب مدل مانتو سراغ طرح های جذاب با رنگ های شاد و روشن بروید . زیرا با شروع فصل گرم سال استفاده از رنگ های تیره و بی روح شما را از داشتن یک تیپ زیبا و مانتوی شیک دور خواهد کرد . البته در انتخاب جنس هم باید بدانید که پارچه هایی نظیر شانتون و نخ و پنبه نسبت به سایر پارچه ها گزینه بهتری برای پوشیدن در فصل بهار و تابستان خواهند بود .زیرا علاوه بر وزن سبک ، گرمای هوا را از خود عبور می دهند .

مانتو مازراتی بیسکوئیتی - راهنمای خرید مانتومانتو مازراتی بیسکوئیتی

سایز مناسب مانتو اداری

مانتو اداری تنگ به هیچ وجه انتخاب درستی نیست . کار در هر محیط کاری و شرایط کاری همیشه همراه با فعالیت است . حتی اگر پشت میز نشین باشید یا حتی اگر فعالیت بدنی اصلا نداشته باشید . آن ها را مانند لباس رزم در نظر داشته باشید ، هر چقدر قوی باشید ولی قدرت مانور نداشته باشید شما ضعیف هستید . پس لباس کار باید راحت و سایز مناسب داشته باشد .

راهنمای خرید مانتو مجلسی جدید برای دختران لاغر

مدل های مانتو مجلسی دارای ظاهر رسمی تری هستند و در آنها کمی تجملات را شاهد خواهید بود . به طور مثال سنگ دوزی و تکه دوزی بر روی مانتو های مجلسی مشهود است ؛ بر خلاف مانتو های روزمره و ساده که برای هر مقصودی قابل استفاده هستند ، مدل مانتو های زنانه و مجلسی تنها برای مراسم خاص قابل استفاده خواهند بود و به هیچ عنوان مناسب برای استفاده های روزمره نخواهند بود .

مانتو پلنگی بیوتی - راهنمای خرید مانتومانتو عبایی ابر و بادی

مانتوی دانشجویی جدید بهاره 1400

دانشگاه جزو مکان هایی است که سخت گیری های خاص خودش را دارد و نمی توان با هر پوششی که دلتان بخواهد در آن رفت و آمد کنید . مثلا نمی تواند با مانتوی آستین کوتاه به فکر رفتن دانشگاه باشید زیرا بعد از مدتی قطعا باید به فکر خرید ساق دست هم باشید . در کل نمی توان سراغ مانتوی خاصی در دوران دانشگاهی رفت اما برای خرید مانتو دانشجویی پیشنهاد می کنیم اواخر تابستان که حراجی ها شروع شده اند به بازار رفته و با صرف کردن یک روز کامل مانتوی مد نظر خود را خریداری کنید .

مانتو بابوس حریر - راهنمای خرید مانتوکت شلوار زنانه مجلسی

مانتو کوتاه اسپرت

یکی از اشتباهات رایج در بین بانوان این است که با شنیدن نام مانتو مجلسی به یاد مانتویی با پارچه گران و سنگدوزی شده با رنگبندی بسیار زیبا می افتند که باید بگوییم این مفهوم اشتباه است . در واقع مانتو مجلسی معمولاً از پارچه‌هایی دوخته می‌شوند که روی تن صاف و مرتب باشند و به سادگی چروک نشوند . ویژگی چروک نشدن مانتو مجلسی می‌تواند به دلیل استفاده بیشتر پلی استر نسبت به نخ در آن باشد . برای رنگبندی این گونه مانتوها نیز معمولا باید نگاهتان به رنگ های روشن و شاد باشد که البته اکثر مدل های موجود در بازار این فاکتور را ذاتا در خود دارند .

مانتو ژرسه حریرمانتو اسپرت طرح چهره - راهنمای خرید مانتو

مدل مانتو جدید

جدیدترین مدلهای مانتو دخترانه و زنانه مجلسی ، اسپرت و رسمی را در ادامه مشاهده خواهید کرد . نظر شما در مورد این مدل ها چیست ؟

مدل مانتو مجلسی 2021

برای دیدن سایر مدل های مانتو می توانید به اینستاگرام ما به نشانی Heevland مراجعه نمایید . امیدواریم از دیدن تصاویر مدل مانتو جدید 1400 لذت برده باشید و بتوانید با ایده گرفتن از این عکس ها و مدل های جدید شیک پوش تر از همیشه در مجالس ظاهر شوید . با ارائه نظر خود در مورد این مانتو ها به ما بسیار کمک خواهید کرد .

نویسنده : امید کریمی

منبع :heevland@